Hloubková uvolňující masáž

Hloubkovou masáží oslovujeme i hluboké vrstvy svalů, uvolňujeme spasmy a řešíme zásadním způsobem problémy s různými blokádami. Při masáži pracujeme větší silou a velmi intenzivně se věnujeme nejproblematičtějším místům. Protože řeší i dlouhodobé blokády, může být bolestivá.
Hloubková masáž do značné míry upravuje klidové napětí svalů a tím umožní jejich lepší prokrvení a funkčnost. Díky zmírnění sil, které v těle působí na kosti a klouby, dochází po masáži mnohdy k obnovení rozsahu pohybu v kloubech.

Hloubková masáž v našem podání spočívá v kombinaci hmatů klasické Švédské nebo sportovní masáže, odstranění trigger pointů a lokálního strečinku. Díky kombinaci těchto technik se nám daří uvolnit i skutečně dlouho zatuhlé svaly, rozpohybovat blokády a odstranit chronické napětí, které způsobuje bolest zad.

Hloubková masáž je naší nejžádanější masáží právě pro svoji účinnost a proto, že klientům často skutečně pomůže cítit se lépe.

Během našich masáží se ale zpravidla neomezujeme jen na jednu techniku, ale dle potřeb a přání klientů můžeme do procedury zahrnout další techniky, nebo je nabídnout místo masáže. Kromě hloubkové masáže Vám nabízíme samostatně nebo v kombinaci například tyto techniky a procedury:


Zdravotní masáže

Zdravotní masáže smí provádět pouze masér s platným certifikátem Masáže pro zdravotnická zařízení. Pro obdržení tohoto certifikátu je nutné prokázat hlubokou znalost anatomie a získat praxi ve zdravotnickém nebo lázeňském provozu. Ne každý masér Vám tedy může nabídnout zdravotní masáž.

Zdravotní masáž se použitými hmaty v podstatě neliší od klasické masáže. Hlavní rozdíl je však v tom, že díky svým znalostem a prokázaným dovednostem smí zdravotní masér pracovat i s klienty, kteří mají lékařskou diagnózu s níž obyčejný masér nesmí pracovat. Může se jednat například o degenerativní změny pohybového aparátu, poúrazové stavy nebo další komplikace. Zdravotní masér vždy dbá zvýšené opatrnosti při práci s diagnostikovaným klientem.
Zdravotní masér může kvalifikovaně upozornit na související stránky případných potíží nebo doporučit vhodnou odbornou pomoc.

Pozor! Ani zdravotní masér nesmí nikdy ošetřit klienty s kontraindikacemi například onkologického charakteru atd. Proto při vážnějších komplikacích vhodnost masáže vždy konzultujte nejprve se svým lékařem, případně si vyžádejte potvrzení, že na masáž můžete.


Klasická masáž

Regenerační masáž, nebo též relaxační masáž. Zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu. Uvolňuje svaly a jejich ztuhlost, odstraňuje bolest. Podporuje mízní oběh a díky reflexním účinkům blahodárně působí na nervovou soustavu. Zlepšuje stav pokožky a zpomaluje vznik příznaků stárnutí. Blahodárný účinek masáže je možné pocítit na většině částí lidského těla. V první řadě na kůži, svalstvu, kloubech a šlachách, ale také na nervech, srdci, cévách, dýchacím aparátu, lymfatickém systému, na vnitřních orgánech a na některých žlázách.
Pod pojmem klasická masáž si většina lidí představí masáž zad. Ve skutečnosti lze hmaty klasické masáže ošetřit celé tělo.

Klasické masáže provádíme též formou párových masáží. Můžete tedy přijít se svým partnerem a užít si relaxaci současně.
Párová masáž může být také skvělým dárkem pro Vaše blízké.


Kineziotaping

Kineziotaping neboli kineziologické tejpování bylo vyvinuto v 70. letech minulého století v Japonsku a Koreji. Kineziotaping je léčebná metoda pomocí pružných lepících pásek – tejpů. Nalepováním pružných tejpů můžeme docílit uvolnění svalového napětí, zlepšení prokrvení, “rozpuštění” blokád, stimulování svalů k výkonu nebo regeneraci, podpořit funkci kloubů, svalů, lymfatického systému, nebo pomoci tělu ke korekci postury. Výhodou metody je zejména to, že na tělo působí neustále a to po dobu několika dní nebo dokonce týdnů. To Vám žádný masér ani terapeut poskytnout nedokáže.
Pro řešení dlouhodobých problémů lze metoda několikrát opakovat bez nežádoucích účinků! Kineziotaping neomezuje hybnost a po několika minutách si již klient ani neuvědomuje, že má na těle tejp nalepený.

Kineziotaping také často využívají sportovci aby si chránili tělo před úrazem nebo přetížením.

Uplatnění při:

  • bolestech páteře, svalů, kloubů a šlach
  • sportu
  • bolestech bederní páteře
  • bolestech v kříži
  • bolestech krční páteře a hlavy
  • bolestech v oblasti ramenního kloubu
  • syndromu karpálního tunelu
  • otocích nohou a křečových žilách

Lze využít i jako korekční metodu u jizev (zmenšení výraznosti jizvy po různých chirurgických výkonech).

  • prodlužuje účinky masáží
  • stabilizuje uvolněné blokády
  • vyrovnává nesprávné držení těla
  • zlepšuje průtok krve a lymfy

Dornova metoda

Dornova metoda je jemná unikátní manuální terapie, která vrací klouby a obratle do původní přirozené polohy, čímž se vyrovnává celková statika těla, dochází k úpravě svalového napětí a obnově pohyblivosti. Dornova metoda pomáhá řešit bolest dlouhodobě.

Dornova  metoda se provádí jemným tlakem při aktivním pohybu a spolupráci klienta. Při aplikaci Dornovy metody oslovujeme celé svalové řetězce, ovlivňujeme vzájemnou polohu kostí v kloubech a jsme schopni korigovat vybočené obratle. Přes veliký vliv, který má Dornova metoda na celý organismus, se klienti nemusejí bát nežádoucích účinků nebo zranění. Dornova metoda je velmi jemná, ale velice precizní technika a díky tomu je naprosto bezpečná a bezbolestná.

Aplikaci Dornovy metody předchází konzultace a diagnostika problému a celkového stavu klienta. Součástí každé terapie je uvolňující masáž.

Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní. Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi, polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích. Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.


Reflexiologie chodidla – reflexní masáž nohy

Reflexologie nohy je šetrná a účinná technika, která aktivuje přirozené léčebné síly organismu a přispívá k obnovení tělesné i duševní rovnováhy. Tělo se léčí samo – když dostane možnost. Terapií reflexních zón se vytvářejí základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí.

Metoda reflexní masáže chodidel vychází z poznatku, že všechna nervová zakončení lidského těla ústí do reflexních plošek, které odpovídají příslušným orgánům nebo oblastem těla. Tlačením a třením bodů na chodidle lze velmi spolehlivě najít problémová místa na lidském těle, protože reflexní body na šlépějích chodidla při stisknutí reagují bolestivě a tak prozrazují postižené svaly, klouby nebo vnitřní orgány.

Pomocí jemné reflexní masáže a stlačováním příslušných bodů na chodidle dochází k úlevě od bolesti, rozproudí se tok energie v těle, a celkově se tak navodí pocit pohody a harmonie.


Odstranění Trigger pointů – spouštěcích bodů

Trigger pointy (spouštěcí body) jsou charakteristické změny lokálního svalového napětí, nadměrně dráždivá místa ve svalech – uzlíky, které způsobují bolest a omezení pohybu. Bolest se často manifestuje v tzv. zóně přenesené bolesti, charakteristické pro daný trigger point.

Technika ošetření trigger pointů vychází z vědeckých poznatků v oblasti myofasciálního systému. Zakladatelkou této techniky je americká lékařka Janet Travellová, která k poznání trigger pointů přispěla celoživotním dílem.

V praxi se setkávám s klienty, kteří pravidelně cvičí, chodí na masáže, protahují a přesto mají objektivní potíže nebo pociťují bolest v určité svalové partii. Mnoho terapeutů ani lékařů trigger pointy neodhalí a nedokáží je ošetřit. Bolest a problémy tedy přetrvávají. Dokonce se časem mohou rozšířit, protože zkrácené svaly se od sebe navzájem trigger pointy “nakazí”. Trigger pointy může být postižen v podstatě kterýkoliv sval v těle.

Ošetřením trigger pointů dojde k uvolnění napětí v celém svalu a následně ve svalovém řetězci. Obnoví se krevní oběh v postiženém místě a uvolní se tlak na nervová vlákna, který mohly trigger pointy vyvolávat. Často klient vnímá obnovu rozsahu pohybu, velké uvolnění napětí ve svalech a například i větší prokrvení končetiny nebo zvýšenou citlivost v prstech a podobně.
Po ošetření trigger pointů je vhodné sval opakovaně a dlouhodobě protahovat, aby se zabránilo jejich opětovnému vzniku.

Nejčastější diagnózy, u kterých je možno využít terapii pomocí spoušťových bodů jsou: bolesti hlavy a krční páteře, zablokovaná lopatka, syndrom bolestivého ramene, bolesti v oblasti bederní páteře a kyčelního kloubu, lupavá kyčel, skokanské koleno, zamrzlé rameno, blokády SI skloubení, a další potíže.


Strečink – Protahování v masérské praxi

Stále více lidí má v současnosti potíže s bolestmi zad. Pokud jsou tyto bolesti nedostatečně ošetřené, může docházet k blokádám v celém pohybovém aparátu.

Blokády vznikají:

  • přetížením – např. špatnou poloha při spánku, dlouhým sezením apod. Při častějším opakování mohou přejít do chronického stavu
  • traumatem – při náhlém špatném pohybu
  • reflexními pochody, při kterých se onemocnění vnitřních orgánů projeví blokádou určitých úseků pohybového aparátu

Při blokádě nejde jen o špatnou pohyblivost kloubu, ale dochází i ke změnám svalového napětí v okolí postiženého kloubu. Objeví se bolest, snížená posunlivost kůže, podkoží a svalových fascií, změny v rozsahu pohybu, změny prokrvení, projevy jako je pocení, chlad, teplo, atd. Výsledkem správného protahování – strečinku je protažení zkrácených svalů a odstranění svalových nerovnováh. Protahování obnoví rozsah pohybu, funkci kloubu. Dochází také ke zlepšení svalové funkce, optimalizaci svalového napětí, zmírnění bolestí, zlepšení prokrvení protaženého svalu, zlepšení funkce páteře.

Pravidelné správné protažení působí preventivně, k blokádám tak nemusí vůbec dojít.


Breussova masáž

Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Breussova masáž je pomocná diagnostická technika a masážní metoda, která uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. Páteř je po masáži  zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy. Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu. Úspěšně se také používá jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře.


Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž těla je speciální ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek.

Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický (mízní) systém těla.

Pokud je lymfatický systém oslaben, projevuje se to únavou, snížením obranyschopnosti a imunity, zduřením uzlin a velkým oslabením fyzického i psychického stavu. V důsledku špatně fungujícího lymfatického systému se objevuje také celulitida, otoky, zadržování vody v těle, křečové žíly, metličky na kůži apod.

Lymfatický systém je přetížen při stresu, nedostatku pohybu, špatném (mělkém) dýchání, nesprávném pitném i stravovacím režimu, při kouření, nošení těsného prádla, jednostranné zátěži (např. dlouhé stání) apod. Lymfatický systém může být také ale narušen po operaci, úrazu či prodělaném infekčním onemocnění.

Manuální lymfodrenáž je účinná a příjemná terapie, která Vám pomůže výrazným způsobem zvýšit obranyschopnost organismu, sníží množství přebytečné vody v těle, případně otoků a zmírní projevy celulitidy. Na manuální lymfodrenáž je ideální chodit jednou za 4 – 6 týdnů. V případě vážnějších potíží častěji, nebo ji lze kombinovat s přístrojovou lymfodrenáží. Přístrojová lymfodrenáž ale nikdy zcela nenahradí manuální terapii.


Medová detoxikační masáž

Je vhodná pro tělo zanesené toxiny, které je oslabené a napadají ho různá onemocnění (chřipky, únava, alergie apod.). Masáž díky medu oživuje kůži a odvádí škodliviny z těla. Doporučuje se 1 – 2x ročně, nejčastěji na jaře a na podzim jako prevence proti chorobám.


Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši.

Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy.

Představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory.

Tradičně se indická masáž hlavy provádí bez použití masážních přípravků, nicméně jde ji provádět i s použitím oleje. Kokosový nebo olivový olej vetřený do pokožky hlavy a do vlasů výrazně zvyšuje lesk, pevnost a zdravý vzhled vlasů a snižuje jejich vypadávání. Pro maximální efekt doporučujeme olej ve vlasech nechat působit 2 – 3 hodiny a poté opláchnout vlasy kvalitním (co nejméně chemickým) šamponem.


Reflexní masáž

Reflexní masáž, na rozdíl od masáže klasické, působí především na nervové úrovni. Jednotlivé orgány a tkáně organismu jsou zásobeny nervovými vlákny, které jsou navíc propojeny vzájemně. Za účasti vyšších nervových center tak dochází k různým reflexním pochodům. Změny ve vnitřních orgánech tak mohou vyvolat změny na povrchu těla, ve svalech nebo jiných vnitřních orgánech a naopak. Tyto změny zprostředkovává především tzv. vegetativní nervový systém.

Při reflexní masáži se masér snaží odstranit všechny reflexní změny na povrchu těla a tím ovlivnit pochody uvnitř orgánů. Reflexní masáž se prování na sucho, bez použití masážních prostředků. Délka masáže je zpravidla cca 30 minut.


Masáže pro maminky (Těhotenské masáže)

Ano, myslíme hlavně ty budoucí, ale i čerstvé maminky u nás najdou odpovídající péči.

Masáže pro těhotné se příliš neliší od klasické relaxační masáže. Přesto je nenabízí mnoho masážních salonů. My jsme se naopak rozhodli nabízet je jako jednu z našich specialit, protože si velmi vážíme nastávajících maminek a víme, že jejich situace není často lehká. Jejich tělo je vystaveno novým podmínkám, na které musí reagovat a svalový a kosterní systém odolává zvýšenému napětí a tlakům.
Našimi jemnými masážemi Vám pomůžeme ulevit si od nepříjemných pocitů a Vy si budete moci těhotenství užít ve fyzické i psychické pohodě (minimálně ve větší, než bez masáže).

Dále Vám jsme schopni pomoci a poradit, jak předcházet různým problémům se zády během těhotenství a po porodu, neboť zejména bederní páteř je během těhotenství extrémně zatěžována.

Po porodu Vám pomůžeme s regenerací a nápravou poměrů v těle, ovlivněných těhotenstvím. Opět se jedná zejména o stav bederní páteře, polohy a případné rotace kyčlí a úpravě svalového napětí všech souvisejících svalových skupin.


 Anticelulitidní masáž + zábal

Je založena na rychlých a rytmických pohybech. Hmaty jsou prováděny velmi intenzivně za účelem velkého prohřátí a prokrvení stehen a hýždí. Při masáži se rozrušuje celistvost tukových usazenin s podkoží a je stimulováno jejich vstřebání do organismu. Masáž je zakončena zábalem, který dále pomáhá odvodu nežádoucích látek z postižené oblasti a zvyšuje efekt masáže.

Pro zábal používáme buď regenerační přípravek s ozónem, který proniká do kůže a zvyšuje prokysličení podkožních partií, nebo šípkový zábal s propolisem, který prohřívá a zvláčňuje pokožku.

Na rozdíl od většiny ostatních salonů NEPOUŽÍVÁME skořicový zábal 🙂


Masáž lávovými kameny

Masáž horkými lávovými kameny nebo také Hot stone massage je jednou z nejstarších a také nejoblíbenějších masážních technik.
Při masáži se používají speciální kameny, které se nahřívají ve vodní lázni na teplotu kolem 55°C. Terapeut s nimi masíruje a po mírném vychladnutí je vkládá klientovi do dlaní nebo nechává ležet na těle a pro práci si bere další dvojici horkých kamenů. Touto technikou, pokud je prováděna správně, si tělo “nasaje” velké množství tepla a dojde k velmi silnému uvolnění jak svalových blokád, tak nervového systému.
Pro masáž lávovými kameny se používají jen ty nejlepší bio oleje, které se působením tepla ještě lépe vsakují do kůže a tím ji vyživují. Má tedy i silný kosmetický účinek.
Masáž je velmi příjemná zejména v chladnějším období roku, kdy naše tělo doslova volá po teplu.

Často tuto techniku kombinujeme s hmaty klasické masáže a tím ještě zvětšujeme její účinek na svalový aparát.

Masáž lávovými kameny není vhodná pro lidi s velmi nízkým tlakem a zejména pro lidi přecitlivělé na teplo.


Baňková masáž (baňkování)

Baňky jsou velice účinným nástrojem pro uvolnění svalových blokád, spasmů, trigger pointů, pro uvolnění fascií a nebo i pro detoxikaci organismu. Baňka na svaly a fascie působí zcela odlišným způsobem, než klasická masáž. Jejím hlavním efektem je masivní prokrvení oblasti. S čerstvou krví se do místa dostává také kyslík a mnoho látek, které uvolní blokádu v podstatě chemickou reakcí.
Baňky se dají s úspěchem použít tak, kam se terapeut těžko dostane jiným způsobem, nebo na místech, kde by tlak na sval byl velmi nepříjemný (například podhřebenový sval na lopatce).

Technika baněk se vhodně doplňuje s klasickou masáží.

 


KONTRAINDIKACE MASÁŽÍ – kdy nelze provádět masáž

Kontraindikace částečná dočasná:
· plísňová nebo hnisavá místa na pokožce, popáleniny
· kožní infekce
· křečové žíly, záněty žil, bércové vředy
· zanícené klouby – revmatismus, akutní ataka dny
· krvácející rány, kousnutí a uštknutí
· otoky nejasného původu, zlomeniny a rozsáhlé zhmožděniny
· břicho při akutních onemocnění žlučníku
 
Kontraindikace částečná trvalá:
· pohlavní orgány, prsní bradavky u mužů a celé prsy u žen
· břicho gravidních žen a v období šestinedělí
· břicho žen při menstruaci
· zvětšené mízní uzliny, nádory, bradavice, mateřská znamínka, zanícené ložiska
 
Kontraindikace celková dočasná:
· infekční, horečnatá a akutně zánětlivá onemocnění
· závažné krvácející stavy (leukemie, hemofilie)
· bezprostředně po jídle (do dvou hodin)
· onemocnění dutiny břišní (záněty – slepé střevo a žlučník, krvácení – žaludeční vřed)
· poranění dutiny břišní
· stavy pod vlivem psychotropních látek a opilost
· stavy vyžadující klid na lůžku
· stavy po velké fyzické námaze
 
Kontraindikace celková trvalá nebo po poradě s lékařem:
· epilepsie
· cukrovka
· astma
· srdeční potíže
· schizofrenie
· kolísavý tlak
. onkologické onemocnění
 

Masáže Karlín provozuje The Body Experts s.r.o.

Nestátní zdravotnické zařízení v oboru fyzioterapie a zdravotních masáží. Více o našich službách se dozvíte v odkazu níže.
OBJEDNÁVKAMasáže Vinohrady